Proces tvorby

Vyprávíme příběhy značek. Řekněte nám o své společnosti nebo produktu a my vytvoříme poutavé video, které vynikne ve všudypřítomném vizuálním smogu.

call

01

Kickoff

Projekt odstartujeme společnou schůzkou, ať už přes videohovor nebo osobně. Schůzky se zúčastní členové týmu, kteří se na projektu budou podílet. Shrneme si vaše představy a požadavky ohledně toho, co by mělo video splňovat.

konceptos

02

Koncept

Vytvoříme synopsi videa, tedy stručný nástin toho, jakým způsobem chceme příběh videa vyprávět a vizuálně směřovat. Standardně přidáme i moodboard s referenčními obrázky či videi pro vaši lepší představu.

koncept

03

Scénář

Po odsouhlasení konceptu připravíme návrh scénáře. V něm popíšeme scénu po scéně, případně je doplníme o text voiceoveru. Scénář potom společně vyladíme do finální podoby.

04

Animatik

Scény načrtneme do kompozic a poskládáme je do animatiku, tedy rozpohybovaného storyboardu. Ten znázorňuje vizuální sekvenci videa – rozložení scén, jejich obsah a tempo. Doplníme ho o návrh hudby, případně text voiceoveru ve formě titulků. Scény v animatiku jsou statické, a tak stále vyžadují kapku vaší představivosti.

<- Potáhni ->

05

Grafický styl

Ze scénáře vybereme jednu nebo dvě scény, které kompletně rozkreslíme v barvách. Ukážeme vám tak naplno, jakou představu o vizuální podobě videa nosíme v našich hlavách od chvíle, kdy jsme vám ji nastínili v konceptu. A zjistíme, jestli se potkává s vaším očekáváním.

06

Animace

Po schválení grafického stylu vytvoříme všechny další ilustrace. Pak dáme konečně věci do pohybu. Jinými slovy se pustíme do samotné animace ilustrací na základě animatiku. Výstupem je pak video preview.

jirka_ve_studiu

07

Ozvučení

Pokud je součástí videa voiceover, vybereme už před fází animace společně speakera, který ho namluví. To abychom vám video preview dodali už i s mluveným slovem. Naopak sound design, který do videa doplní ruchy a zvuky, přichází na řadu až po schválení náhledu videa.

08

Finální video

A dostali jsme se k cílové pásce. Provedeme export videa v plném rozlišení a pošleme vám odkaz k jeho stažení. Kam povede jeho další cesta, to už je na vás.

PS:

Při startu projektu si stanovíme deadline pro jeho dokončení. V každé fázi vám dáme vědět, kdy od nás očekávat další výstup a zároveň si stanovíme časový rámec pro váš feedback. Oceníme, pokud bude jednotný, konzistentní a konkrétní. To nám umožní vytvořit bez větších zádrhelů video, na které budete hrdí vy i my.

Ozvěte se

Máte skvělý projekt, který potřebuje skvělou propagaci?
Napište nám, nebo zavolejte a vše nezávazně probereme.

hello@motionhouse.cz
+420 608 933 554

Office Brno

Drobného 296/20
Brno 60200
Česká republika

Billing information

Motionhouse s.r.o.
IČ: 04091850
DIČ: CZ04091850
Drobného 296/20,
Brno 60200

Motionhouse 2022