Blog

Žijete animací stejně jako my? Nebo do tohoto kouzelného světa chcete teprve proniknout? Tak jako tak jste na správném místě. Motionhouse články vám rozšíří obzory, přinesou nové informace a postupy. Dozvíte se tu třeba, jaký vliv měla naše země na formování světové scény nebo poznáte aktuální trendy v animované reklamě. Inspirace, edukace a zábava, to všechno je náš blog.

6-slon-na-posteli

MARKETING

Jak udělat vaši značku rozpoznatelnější díky
animovaným videím

Dávno už neplatí, že stačí být odlišný. Značka musí být také rozpoznatelná. Pokud je jediným odlišujícím prvkem vaše logo, může to být problém. Proto (nejen) velké společnosti investují miliony do svých unikátních značkových kódů.

web_podklad

MARKETING

7 důvodů proč zvolit animovaný
spot místo hrané reklamy

V Motionhouse tvoříme hlavně animovaná videa. Proto se dá předpokládat, že jsme jejich fanoušci a v marketingové komunikaci je tak trochu protěžujeme. Chceme tak vypíchnout výhody, díky kterým vám jako zadavatelům může animované video vyjít v řadě situací jako lepší volba.

animace-e01-image3

ANIMACE

Animace dobrá zlá a ošklivá: Kdy použít motion blur?

Animovaná videa jsou všude kolem nás. Jejich hlavní podstatou je především sdělení, ale neměli bychom zapomínat na jejich podobu. Vizuální smog ve městech otevřel téma kvality designu a pravdou je, že i v animovaných videích lze najít mnoho nedostatků a chyb.

blogisek

SVĚT

Krátké oscarové animáky,
které proměnily svět animace VOL. 2

Protože dobrých animací není nikdy dost, rozhodli jsme se sepsat další článek o animovaných kraťasech, které si odnesly zlatou oscarovou sošku a navíc svým originálním pojetím zanechaly ve světě animace výraznou stopu, nebo ho dokonce ovlivnily.

Full_2

DESIGN

5 nejpoužívanějších programů pro 3D animaci

Na trhu jsou snadno k dostání kvalitní 3D animační nástroje, se kterými vytvoříte animované postavy, digitální efekty, nebo 3D motion design. V tomto článku si představíme ty nejčastěji používané. Když je ovládnete, máte velmi slušně nakročeno k tomu stát se dobrým 3D animátorem.

h

SVĚT

České animace,
které dobyly svět

Na to, že české filmy, režiséry a herce ve světě znají, jsme si už zvykli. Víte ale, že vlajku naší malé země několikrát v zahraničí vztyčila i animace? V dnešním článku si připomeneme tři české tvůrce, jejichž práce dodnes ve světě rezonuje.

acko

DESIGN

Motionhouse Urban Dictionary vol.1

Abyste si uměli lépe představit, jak se mluví za zavřenými dveřmi animátorského studia, připravili jsme pro vás Motionhouse Urban Dictionary. Tenhle slovník animátorské hantýrky vám odhalí pojmy, které denně používáme, když pracujeme na různých zakázkách.

knihy

ANIMACE

5 knih, které by neměly chybět v knihovně animátora

Vybrali jsme pro vás 5 slavných knih pro ty, kteří s animací začínají, něco nového si v nich ale určitě najdou i ostřílení animátoři. Všechny zmíněné knihy jsou v Česku k sehnání. 

cover_oscary

SVĚT

Krátké oscarové animáky, které proměnily svět animace: VOL. 1

Animovaný film je forma umění, často určuje animátorské trendy, nebo přináší nové postupy, ať už technicky, nebo stylově. Po desítky let tak nové animované filmy ovlivňují i svět reklamního motion designu. A právě ty oscarové filmy patří často k těm nejvýraznějším. Pojďme se podívat na první várku vítězů Oscara v kategorii nejlepší krátký animovaný film, které do světa animace vnesly nový vítr.

Snímek-obrazovky-2021-03-23-v-9.42.23

ANIMACE

5 tipů, jak vytvořit efektivní animátorský showreel

Když se ucházíte o zaměstnání v jakémkoliv oboru, většinou vám stačí životopis, nebo diplom. V umění, kam řadíme i animaci, za vás ale mluví vaše práce. Už dlouho je mezi filmaři a animátory zvykem prezentovat se tzv. showreelem, což je video, které obsahuje ty nejlepší práce autora. My jsme pro vás dali dohromady 5 tipů, jak showreel postavit tak, aby si z něj sledující sedl na zadek.

f

SVĚT

Animace dobývá svět reklamy, aneb 10 animovaných spotů roku 2020

Animované reklamní spoty získávají na popularitě a vlivem omezení spojených s pandemií roste tento trend o to rychleji. Koneckonců: jak natočit reklamu, když musí být všichni doma nebo dodržovat dvoumetrové rozestupy? Řada reklamních spotů, které vznikly za loňský rok, jen dokazuje, že i pro velké světové značky se animace stala důležitým marketingovým nástrojem. My jsme pro vás vybrali 10 animovaných reklam, které v loňském roce získaly velkou pozornost.

after-effects-motionhouse-ivan-flores-10

ANIMACE

Jak na expressions v After Effects a tipy jak je využít

Určitě každý, kdo pracuje v After Effects, se někdy ocitl v situaci, kdy mu základní funkce programu nestačily. Jednou možností jak situaci vyřešit je poohlédnout se po nějakém pluginu, anebo si pomocí expressions vytvořit vlastní funkci či rozšíření.

farebna-paleta

DESIGN

Farebná paleta aneb špecifiká ilustrácií v animovaných videách

S príchodom digitálnych technológií a osobných počítačov sa ilustrácia prirodzene presunula do binárneho kódu. V digitálnom prostredí nabrala rôzne špecifiká, či už výhody, nové možnosti, ale aj obmedzenia. Nástup flat designu ovplyvnil po vizuálnej stránke nielen užívateľské rozhrania, ale aj ilustrácie.

Buďte v obraze

Zajímavosti ze světa animace, novinky, rady a tipy...To
všechno budete pravidelně dostávat, když se přihlásíte k našemu newsletteru.

By submitting this form, I agree to Motionhouse’s Privacy Policy, use of cookies and email communications. You may opt out or change your preferences at any time.

Ozvěte se

Máte skvělý projekt, který potřebuje skvělou propagaci?
Napište nám, nebo zavolejte a vše nezávazně probereme.

hello@motionhouse.cz
+420 608 933 554

Office Brno

Drobného 296/20
Brno 60200
Česká republika

Billing information

Motionhouse s.r.o.
IČ: 04091850
DIČ: CZ04091850
Drobného 296/20,
Brno 60200

Motionhouse 2022