Nadace rodiny
Vlčkových

Krátký film, 98s

O projektu

Nadaci rodiny Vlčkových založili v březnu 2021 manželé Katarína a Ondřej Vlčkovi za účelem rozvoje dětské paliativní péče v České republice. Studio Motionhouse vytvořilo krátký spot, který vysvětluje, jak je správná péče v těžké situaci zásadní a jak moc může zlepšit život rodin. Jeho ústředním motivem je tradiční fotoalbum jako připomínka důležitosti společných chvil a vzpomínek.

nadace_0001_pokoj-2
nadace_0011_OLTAR
nadace_0032_FOTKY
a_speaker
b_speakers
c_speakers

BTS

Zvolili jsme poměrně náročný vizuální styl, který využívá kombinaci 3D prostředí s motivy inspirovanými naivními dětskými kresbami a 2D charaktery, které jsou díky pastelovým texturám ve scénách dominantní, Celé video tak působí prostorově, ale zároveň si zachovává vizuální působivost tradičních pohádek.

SCENA_DENIK
SCENA_RUCE_POD_HLADINOU
SCENA_NIKDO_U_STOLU

Příběh

Nadace chce k rozšíření komunity podporující péči o vážně nemocné děti a jejich rodiny využívat i nově vzniklý spot, od studia Motionhouse, který vysvětluje, jak je správná péče v těžké situaci zásadní a jak moc může zlepšit život rodin. Jeho ústředním motivem je tradiční fotoalbum jako připomínka důležitosti společných chvil a vzpomínek. Album nás tak ve videu provází všemi důležitými momenty života matky, která se od lékařů dozvěděla zdrcující zprávu o vážném onemocnění svého dítěte. Spot namluvila brněnská herečka Barbora Seidlová.

D_Obrazek
C_Obrazek
G_Obrazek
H_Obrazek
F_Obrazek
E_Obrazek

Vizuální styl

Obsahově se spot zaměřuje na příběh rodiny, kterou zasáhla smutná zpráva o smrtelné nemoci jejich dítěte. Díky pomoci nadace Vlčkovi a v souladu s ústředním claimem "na každé chvilce záleží" se však snaží užít si naplno chvíle, které jim zbývají.

V grafice jsme zvolili poměrně náročný vizuální styl, který využívá kombinaci 3D prostředí s motivy inspirovanými naivními dětskými kresbami a 2D postavičkami, které jsou díky pastelovým texturám ve scénách dominantní.

Celé video tak působí prostorově, ale zároveň si zachovává vizuální působivost tradičních pohádek, které jsou vizuálně bližší rodinám s dětmi, na které mimo jiné video cílí.

I_Obrazek

Credits

Koncept a scénář: Michal Černý
Animace: Michal Černý, Jiří Machů, Ivan Floreš
Ilustrace: Jiří Machů, Adam Mihalov
Sound design: Jiří Machů

Office Brno

Drobného 296/20
Brno 60200
Česká republika

Billing information

Motionhouse s.r.o.
IČ: 04091850
DIČ: CZ04091850
Drobného 296/20,
Brno 60200

Motionhouse 2022