Isadore

Reklamní video, 20 s

O projektu

Výrobce vybavení pro cyklisty, firma Isadore, za námi přišla s přáním animovaného reklamního videa. To se mělo objevit na sociálních sítích a propagovat nový ekologický projekt – cyklistické dresy z recyklovaných plastových lahví. Produkt, který je praktický, stylový a zároveň má pozitivní dopad na životní prostředí. Výsledkem je obrazově i zvukově efektní spot ve 3D, který i přes svou krátkou stopáž přináší důležité sdělení.

isa_b
isa_c
isa_d

Příběh

Smyslem videa bylo upozornit na existenci produktu. Žádné další vysvětlování nebylo potřeba. Zvolili jsme proto údernou a moderní formu, která podpoří unikátnost a nadčasovost nového dresu. Příběh má drive od začátku do konce a jednoduše ukazuje, jak se z kusu plastu stane kus oděvu.

Poletujíc mezi organickými objekty, jako jsou kámen, dřevo nebo kapradina, se plastová láhev rozplyne na malé částice, které se nakonec spojí v Isadore cyklistický dres – energicky se otáčející a měnící barvy.

URCITE_TAHLE
SCENA_2_SYPANIE
a_SCENA_PACKSHOT_PLASTIC

Jak to vznikalo?

3D design byl od začátku jasnou volbou. V kombinaci se zvolenou barevnou paletou jsme touto technikou chtěli vytvořit dojem “svěžího větru”, který představení produktu přináší. Zároveň ale událost vykreslit jako dramatickou, napínavou a tajemnou.

Původně jsme místo úvodních kulis lesa zvažovali umístit láhev jako hlavní motiv do vodního prostředí. Nakonec jsme ale zůstali na souši.

Postup výroby spočíval v modelování 3D objektů a jejich následném rozhýbání. Vše završil sound design, který v tomto případě musel kvůli rychlému efektnímu střihu výrazně podporovat každý pohyb ve videu.

Ačkoliv šlo o naši první zkušenost s tímto typem animace, s výsledkem jsme byli my sami ii zadavatel velmi spokojeni.

SCENA_PACKSHOT_EXPLODE

Credits

Koncept: Michal Černý
3D Design: Michal Černý, Karel Kvasnička
Animace: Michal Černý
Song a sound design: Jiří Machů

Office Brno

Drobného 296/20
Brno 60200
Česká republika

Billing information

Motionhouse s.r.o.
IČ: 04091850
DIČ: CZ04091850
Drobného 296/20,
Brno 60200

Motionhouse 2022