Přepychová Cvičba

Zábavné video, 30 s

O projektu

Čas od času má některý z našich animátorů volnou hodinku a proto jsou tu naše in-house projekty. Jejich smyslem je využít potenciál studia na maximum. A to při tvorbě věcí, na kterých zdokonalíme své dovednosti nebo se něčemu novému přiučíme. Pokud výsledek stojí za to, pouštíme jej do světa skrz sociální sítě.

Smyslem Přepychové cvičby bylo v době pandemie humorným způsobem motivovat lidi k domácímu posilování. Zároveň jsme si chtěli vyzkoušet experiment s charakterovou animací a přetvořit náš klasický 2D vizuální styl do 3D.

Enter
zapolovacka
Kliky

Příběh

Video exponuje náš humor, který je mnohdy ještě černější, než je pro Čechy typické. Oslavujeme v něm totiž “brněnský workout”, u kterého nesmí chybět spousta piva, cigaret a míra motivace na úrovni kaktusu.

Příběh je jednoduchý jako posilování samotné. Franta přichází do svého obýváku, a aniž by se obtěžoval sundat si kšiltovku, začíná na sobě makat, aby kompenzoval svůj neuspokojivý životní styl. Divákovi předvede několik různých cviků.

drepovacka_gif
jednorucky_gif
kliky_gif

Jak to vznikalo?

Design byl inspirován charakteristickou prací Cezara Pelizera.

Výroba probíhala jedna báseň, když se Adam ujal modelování hlavní postavy a návrhu 3D obýváku, do další fáze se pustil Michal a nezapomněl ani na takové detaily, jakými jsou na zdi visící obrazy. Pozornému divákovi neunikne, že se jedná o reference našich prací. Stejné ilustrace reálně visí v našem studiu a vznikly jako další in-house projekt s názvem Motionhouse dictionary.

V další fázi Michal vše rozhýbal a zeditoval k finálnímu videu. Finální video pak prolétlo sociálními sítěmi a my doufáme, že k přepychové domácí cvičbě (ne)inspirovalo.

roznozka_ass_ending

Credits

Koncept a scénář: Michal Černý
3D Design: Michal Černý, Adam Mihalov
3D Animace: Michal Černý
Sound design: Jiří Machů

Office Brno

Drobného 296/20
Brno 60200
Česká republika

Billing information

Motionhouse s.r.o.
IČ: 04091850
DIČ: CZ04091850
Drobného 296/20,
Brno 60200

Motionhouse 2022