Aukro

Reklamní video, 11 s

O projektu

TV sponzorský spot pro největší aukční portál v Česku vznikl pro umístění před vysíláním hokejového zápasu. Od klienta jsme dostali víceméně volnou ruku, což bývá příjemná práce s možností pustit kreativitu na špacír, ale zároveň velká výzva.

2
5
13-1

Příběh

Celý příběh videa vzešel ze závěrečné věty: „Úspěch se sám nepřihodí.“ Zvolili jsme tedy rychlý sled úspěšných životních momentů. A protože život přináší úspěchy malé i velké, zkombinovali jsme sekvence s různou důležitostí. Ve spotu tak spatříte skórování při basketbalovém zápase nebo letící čepice jako symbol ukončení studia na univerzitě. Všechny tyto scény směřují k poslednímu záběru, který ukazuje vítězství v online aukci na Aukro.cz.

au_2
au_4
au_1

Jak to vznikalo?

Barevná paleta byla vybrána na základě trendů, které v době vzniku ve světě panovaly.

Naši typickou 2D animaci jsme propojili s trochu netradičním vizuálem, který pracuje se zajímavými gradienty. Díky nim všechny objekty působí plasticky a 3D, ačkoliv jde stále o 2D animace.

Efektu 3D si všimnete hlavně u úvodní situace s plechovkou, kde je tento klam obzvlášť dotažený k dokonalosti.

Postup u výroby byl jinak standardní. Od scénáře jsme se posunuli k animatiku, po jehož schválení vznikly ilustrace a na závěr se vše zanimovalo.

Kromě sound designu jsme tentokrát k videu tvořili i hudbu, kterou jsme chtěli mít maximálně pod kontrolou, aby korespondovala se zvukovými efekty.

Aukro hotový spot potěšil a my máme ještě teď radost, že díky zvoleným technikám i po několika letech působí aktuálně.

au_3

Credits

Koncept a scénář: Ivan Floreš + Adam Mihalov
Animace: Ivan Floreš
Ilustrace: Adam Mihalov
Song a sound design: Jiří Machů

Office Brno

Drobného 296/20
Brno 60200
Česká republika

Billing information

Motionhouse s.r.o.
IČ: 04091850
DIČ: CZ04091850
Drobného 296/20,
Brno 60200

Motionhouse 2022