Růžový slon

Série reklamních spotů

Pozitivní vibrace

Velikonoce

Vánoce

1. Máj

MDŽ

Nový rok

Kinoreklama

Léto

Love Island

Vánoční song

Vánoce

O projektu

Růžový slon je naším dlouholetým klientem, pro kterého tvoříme spoty k různým příležitostem. Byli jsme u zrodu postavy slona, který firmu prezentuje ve všech kampaních. Růžové zvíře s chobotem a lidským oblečením provází diváka scénami s lechtivým podtextem, které končí nabídkou aktuálních produktů. Mezi nejvýraznější videa patří vánoční, letní a valentýnské spoty, které vznikají pravidelně každý rok.

RS_0013_3-3
scena_02_slon_na_plazi
SLONIK_0004_5

Příběh

Růžových příběhů už vznikla celá řada. Známý obchod s erotickými pomůckami si nikdy nenechá ujít příležitost propagovat své produkty ve spojitosti s novým ročním obdobím či oblíbeným svátkem.

Každý příběh využívá kulisy dnů, pro které byl stvořen. S růžovým slonem tak nakoukneme pod vánoční stromeček, nebo si užijeme trochu sluníčka na pláži. Zvířecí průvodce se vždy snaží tvářit jako odborník na sex, ale nakonec pokaždé něco poplete.

slonak_2
slonak
6-slon-na-posteli

Jak to vznikalo?

V úvodu bylo potřebné vytvořit maskota, který se nakonec stal hrdinou nejen všech spotů společnosti. Dnes ho však už můžete potkat i jako hlavní postavu statických grafických materiálů.

Brainstorming nad tím, jak má tento průvodce vypadat a jak se chovat, byl nejdelší částí celé kreativní tvorby. Ve spolupráci s klientem jsme dospěli k postavě slona, která měla být humorná už od pohledu a svůj vzhled podtrhovat komickým vystupováním. Finální charakter má lidské vlastnosti a v každém spotu působí jako popleta a nemotora.

K rozhýbání děje jsme zvolili 2D animaci. Postup tvorby ale přesto vypadal trochu jinak, než je u nás běžné. Věděli jsme totiž, že spotů na stejném principu budeme pro Růžového slona tvořit víc. Už na začátku proto přišel nápad vyrobit speciální rig slona. To nám při první reklamě sice zabralo spoustu času, urychlilo to ale tvorbu spotů následujících.

Postava a typický styl všech ilustrací se dnes dál nemění a jakmile se slon objeví na obrazovkách, divák si ho už se značkou snadno spojí, což bylo od začátku naším cílem.

ostrov

Credits

Scénář: Michal Černý, Jiří Machů, Adam Mihalov
Animace: Michal Černý, Ivan Floreš
Ilustrace: Jiří Machů, Adam Mihalov
Sound design: Jiří Machů

Office Brno

Drobného 296/20
Brno 60200
Česká republika

Billing information

Motionhouse s.r.o.
IČ: 04091850
DIČ: CZ04091850
Drobného 296/20,
Brno 60200

Motionhouse 2022