S-Power

Reklamní video, 20 s

O projektu

Firma S-Power, která se specializuje na montáž fotovoltaických panelů a tepelných čerpadel, nás požádala o vytvoření TV reklamního spotu. Ten diváci mohli zhlédnout na televizních obrazovkách jako sponzorské promo před vysíláním tenisového Wimbledonu.

Cílem byla tzv. „brand awareness“, čili šíření povědomí o značce a její činnosti. Zvolili jsme video plné světla, ze kterého sálá pozitivní energie a zdůrazňuje závěrečný slogan firmy „Připojíme vás ke slunci“.

Příběh

Příběh videa je jednoduchý a v krátkém čase představuje, jaký dopad má S-Power na život zákazníka. Mysleli jsme na to, že divák video uvidí primárně v televizi, a tak jsme televizor využili jako hlavní elektrospotřebič figurující v příběhu.

Od ovladače, kterým ruka zapíná vysílání, se dostáváme elegantním „neviditelným“ střihem přes průlet displeje mobilního telefonu a následně akvária až do scény, kdy zjišťujeme, že u televize sedí celá rodina a těší se na oblíbený pořad.

Závěrečný záběr nám pak prozradí, že všechny ukázané objekty napájí střešní fotovoltaické panely.

d
b-1
c-1

Jak to vznikalo?

Rozhodli jsme se pro použití světlých barev a malých kontrastů, abychom dosáhli dojmu, že S-Power prosvětluje domácnosti.

Dalším důležitým rozhodnutím bylo vybrat styl animace. Tady jsme dospěli k řešení pracovat s 2D „lookem“, který umístíme do 3D prostoru. Tento dojem vznikl především díky pohybům kamery, která je v průběhu celého videa velmi dynamická a zastaví se až na úplném konci.

Abychom měli jistotu, že jednotlivé pohyby kamery budou fungovat, na zkoušku jsme si je před animováním natočili. Vznikly tak netradičně 2 animatiky. První kombinoval pokusné záběry s digitálními. Když jsme si byli jistí, že naše nápady zafungují v praxi, vytvořili jsme čistý 3D animatik, ze kterého už pak vznikl finální spot.

Hotové video splnilo naše představy a příliš se od původní vize neliší. Rádi jsme klientovi dodali produkt, se kterým byl spokojený, a my si díky projektu vyzkoušeli nový postup.

Credits

Koncept a scénář: Ivan Floreš
Animace: Ivan Floreš, Karel Kvasnička
Art Direction: Adam Mihalov
3D ilustrace: Adam Mihalov, Karel Kvasnička
Song a sound design: Jiří Machů

Office Brno

Drobného 296/20
Brno 60200
Česká republika

Billing information

Motionhouse s.r.o.
IČ: 04091850
DIČ: CZ04091850
Drobného 296/20,
Brno 60200

Motionhouse 2022