Blog

PÍŠEME VÁM, ŽE TAKÉ PÍŠEME

Snímek-obrazovky-2021-03-23-v-9.42.23

ANIMACE

5 tipů, jak vytvořit efektivní animátorský showreel

Když se ucházíte o zaměstnání v jakémkoliv oboru, většinou vám stačí životopis, nebo diplom. V umění, kam řadíme i animaci, za vás ale mluví vaše práce. Už dlouho je mezi filmaři a animátory zvykem prezentovat se tzv. showreelem, což je video, které obsahuje ty nejlepší práce autora. My jsme pro vás dali dohromady 5 tipů, jak showreel postavit tak, aby si z něj sledující sedl na zadek.

vojta

Vojta Komárek

f

SVĚT

Animace dobývá svět reklamy, aneb 10 animovaných spotů roku 2020

Animované reklamní spoty získávají na popularitě a vlivem omezení spojených s pandemií roste tento trend o to rychleji. Koneckonců: jak natočit reklamu, když musí být všichni doma nebo dodržovat dvoumetrové rozestupy? Řada reklamních spotů, které vznikly za loňský rok, jen dokazuje, že i pro velké světové značky se animace stala důležitým marketingovým nástrojem. My jsme pro vás vybrali 10 animovaných reklam, které v loňském roce získaly velkou pozornost.

vojta

Vojta Komárek

after-effects-motionhouse-ivan-flores-10

ANIMACE

Jak na expressions v After Effects a tipy jak je využít

Určitě každý, kdo pracuje v After Effects, se někdy ocitl v situaci, kdy mu základní funkce programu nestačily. Jednou možností jak situaci vyřešit je poohlédnout se po nějakém pluginu, anebo si pomocí expressions vytvořit vlastní funkci či rozšíření.

ivo

Ivan Floreš

animace-e01-image3

ANIMACE

Animace dobrá zlá a ošklivá: Kdy použít motion blur?

Animovaná videa jsou všude kolem nás. Jejich hlavní podstatou je především sdělení, ale neměli bychom zapomínat na jejich podobu. Vizuální smog ve městech otevřel téma kvality designu a pravdou je, že i v animovaných videích lze najít mnoho nedostatků a chyb.

miso

Michal Černý

farebna-paleta

DESIGN

Farebná paleta aneb špecifiká ilustrácií v animovaných videách

S príchodom digitálnych technológií a osobných počítačov sa ilustrácia prirodzene presunula do binárneho kódu. V digitálnom prostredí nabrala rôzne špecifiká, či už výhody, nové možnosti, ale aj obmedzenia. Nástup flat designu ovplyvnil po vizuálnej stránke nielen užívateľské rozhrania, ale aj ilustrácie.

profilofka

Adam Mihalov

Newsletter

Přihlas se na odběr. To prostě chceš.

Office Brno

Drobného 296/20
Brno 60200
Česká republika

Office Praha

Bubenské nábřeží 306/13
170 00 Praha 7-Holešovice
Česká republika

Billing information

Motionhouse s.r.o.
IČ: 04091850
DIČ: CZ04091850
Drobného 296/20,
Brno 60200

MOTIONHOUSE
2020